Posts Tagged ‘kurz bezpečné jízdy’

Kurz jízdy JIHLAVA

Monday, June 10th, 2013

Kurz bezpečné jízdy JIHLAVA

Kurz bezpečné jízdy v Jihlavě byl otevřen jako 4. v České republice. Na moderním polygonu se naučíte zvládat nebezpečné situace za volantem, které vás mohou potkat při každodenním ježdění autem.

Kurz bezpečné jízdy se vyplatí absolvovat, může vám v budoucnu zachránit zdraví i život.

 

 

Jak to probíhá 

První cca hodinu proberete s indtruktorem nezbytnou teorii. Zopakujete si fyzikální zásady při jízdě automobilem, naučíte se základní pravidla jízdy ve ztížených podmínkách a kritických a výjimečných situacích. Naučíte se, jaké existují typy smyků a jak jednotlivé smyky zvládat.

Následující přibližně 3 hodiny strávíte praktickými nácviky jízdy na moderním cvičišti. Pod neustálým dohledem zkušeného instruktora si vyzkoušíte několik druhů smyků, jízdu na aquaplaningové dráze, brždění, slalom a užitečné vyhýbací manévry.

Kurz bezpečné jízdy Jihlava je zážitek, který vás bude nejen bavit, ale přinese vám mnoho užitečných zkušeností, znalostí a dovedností. Nikdy nevíte, kdy se budou hodit.

Kurz bezpečné jízdy Jihlava

 

Kurz jízdy SOSNOVÁ

Monday, November 14th, 2011
Kurz bezpečné jízdy Sosnová

Kurz bezpečné jízdy Sosnová

Kurz bezpečné jízdy SOSNOVÁ

Možná jste to už někdy zažili – řídíte osobní automobil a z ničeho nic se Vám stane, že nemáte nad svým vozem kontrolu. Tyto nepředvídatelné a často velmi nebezpečné situace se mohou přihodit každému, bez ohledu na zkušenosti, počet najetých kilometrů, anebo na typ auta.

Naučte se opravdu řídit

Chcete se naučit, jak se v takových případech zachovat? Obraťte se na zážitkovou agenturu Esennce, která poskytuje kvalitní služby ověřené nespočtem zákazníků. U ní si můžete objednat kurz bezpečné jízdy Sosnová. Proškolený personál, profesionální, nově zrekonstruovaný areál, moderně vybavené učebny – v tomto prostředí získáte nové zkušenosti, které Vám třeba jednou mohou i zachránit život.

Na začátku kurzu bezpečné jízdy se budete připravovat teoreticky – styl a technika jízdy automobilem, druhy smyků, fyzikální zákonitosti, technické vlastnosti vozidla… Poté přejdete na praktickou část – usednete za volant automobilu a natrénujete si zvládání nečekaných událostí – k tomu slouží simulace smyků na kluzkém i suchém povrchu, smyků v zatáčce, anebo na ledové ploše. Škola smyku Sosnová nabízí také trénink vyhýbacích manévrů a slalomu. Po celou dobu budete ve spojení s kvalifikovaným personálem prostřednictvím vysílaček. Na závěr kurzu bezpečné jízdy dostanete certifikát o jejím absolvování.

Neváhejte a absolvujte kurz bezpečné jízdy Sosnová – nikdy nevíte, kdy získané zkušenosti a znalosti zúročíte. A za záchranu zdraví či života to určitě stojí.

Kurz bezpečné jízdy Sosnová

Mapa polygonu Sosnová Kurz bezpečné jízdy a nácvik brždění Kurz bezpečné jízdy Sosnová pravidelně absolvují také policisté Teoretická část kurzu Sosnová

Kurz jízdy Příbram

Saturday, November 12th, 2011

Kurz bezpečné jízdy Příbram

Škola smyku Příbram se provozuje na polygonu od roku 2002. Od té doby prošly školou smyku Příbram stovky řidičů. Zájemců stále přibývá, a proto jsou kurzy rozčleněny na kurzy pro firmy, jako školení pro řidiče či pro veřejnost – pro jednotlivce.

Naučíte se auto v krizových situacích za ztížených klimatických podmínek, rychle a efektivně tyto situace řešit, ale i předvídat, co by se mohlo stát. Téměř 40 %nehod vzniká podle statistik při náledí, na mokré silnici, při sněhu nebo na blátě.

Co se v kurzu naučíte

V kurzu bezpečné jízdy Vás naučí ovládat jak osobní automobil do 3,5 tuny, tak i motocykl, nákladní automobil, autobus či vozy záchranných složek. Kurz bezpečné jízdy Příbram se koná na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami (cca 50 km od Prahy po komunikaci R4).

Škola smyku Příbram probíhá ve dvou částech.

Nejprve na vás čeká teoretická část, která se koná v učebně hotelu „ Milín“. Zopakujete si, jak se správně na jízdu připravit, jak vypadá bezpečná jízda či jak předcházet aktivně i pasivně nebezpečí na komunikacích. Společně si opravíte chybné návyky za volantem.  Seznámíte se s běžnými a nejčastějšími nebezpečími, která Vás mohou při jízdě překvapit, zda a jak jim předcházet a naučíte se je předvídat.

Společně s ostatními kolegy- řidiči proberete fyziku a techniku jízdy, fyzikální zákonitosti. Jak správně brzdit a jaké jsou brzdné vzdálenosti. Podle typu auta – s různými pohony kol – se liší jízda, ale liší se i reakce automobilu v nepříznivých situacích a při rozdílných rychlostech.

Po teorii a přestávce na občerstvení na Vás již čeká automobil a kluzné plochy.

areálu kurzu bezpečné jízdy Příbram jsou k dispozici pětaosmdesátimetrové fólie s několika zatáčkami. Následuje 45 metrů dlouhá fóliová zatáčka a slalom mezi kužely. Na fólie neustále stříkají vodu rozprašovače, která simuluje uježděný sníh. Můžete si vyzkoušet i brzdění na tzv. Rocbindě – což je speciální povrch zvyšující brzdný účinek používaný např. před přechody pro chodce.

Zajímavá a adrenalinem okořeněná je jízda „ 50 na 50“ – tzn. brzdit jedním kolem na kluzné fólii a jedním na suché silnici a udržet přitom automobil v rovině.

Kurz bezpečné jízdy absolvujete ve svém vlastním automobilu, abyste se ho naučili ovládat v krizových situacích a znali jeho reakce. Školený profesionální instruktor Vám ukáže přenášení váhy, brzdění na sněhu, přetáčivý, nedotáčivý smyk i vyhýbací manévr. Po celou dobu jízdy s ním budete ve spojení pomocí vysílačky. Kurzy se konají celoročně, o víkendech, podle kapacit a obsazenosti polygonu. Po absolvování kurzu bezpečné jízdy Příbram si určitě budete jistější při řízení v běžném provozu.

Darovat certifikát na kurz bezpečné jízdy Příbram jako dárek může být dobrý způsob, jak ukázat obdarované osobě, ať už je to muž či žena, že Vám na ní záleží. Na jejím zdraví, bezpečí a životě.

Kurz jízdy Vysoké Mýto

Saturday, November 12th, 2011

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Mnoho řidičů si o sobě myslí, že umí dobře řídit, nepřipouštějí si možnost chyby či havárie a často na to doplácí. Umět odhadnout situaci, zvládnout řízení a vyhýbat se krizovým situacím se naučíte většinou až praxí, to už ale bývá pozdě. Pokud bydlíte ve Vysokém Mýtě či okolí, určitě zvažte zakoupení kurzu bezpečné jízdy, ať už pro sebe či pro své blízké, na kterých vám tolik záleží.

Vysoké Mýto

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto má kromě kluzkých ploch také učebny, kde probíhá teoretická část přípravy. Mezi vybavením kluzkých ploch najdete například vodní bariéry, ostřikování ploch nebo měření rychlostí. Trať se skládá ze zatáčky, rovinky a kopce se zatáčkou.

A kde takový kurz pořídit? Největším favoritem je jistě zážitková agentura Esennce, která se specializuje na prodej zážitků a dárkových poukazů na zážitky. Každoročně sbírá nejrůznější certifikáty a kladná hodnocení.

V neposlední řadě absolvováním kurzu bezpečné jízdy (nebo také školy smyku) si můžete smazat body, které jste nasbírali dopravními přestupky.

Kurz BRNO

Saturday, November 12th, 2011

Kurz bezpečné jízdy Brno

Váháte nad dárkem pro své blízké? Sháníte pro ně něco originálního, ale zároveň užitečného? Pokud řídí automobil, můžete jim objednat kurz bezpečné jízdy. Stejným kurzem však můžete projít i vy sami. Každý člen vaší rodiny, který denně usedá za volant, takový zážitek, plný vzrušení a adrenalinu, určitě přivítá, a současně velmi ocení.

Plánovaná stavba areálu

Pokud vyjmenujeme všechny lokality v České republice, v nichž je možné absolvovat kurz bezpečné jízdy, Brno či Praha mezi nimi nejsou. Přitom je mezi řidiči jak z hlavního města, tak i z jihomoravské metropole o kurzy bezpečné jízdy velký zájem.

Sice po nich existuje značná poptávka, ale zatím kontakty na jejich provozovatele v Brně či Praze na internetu najít nelze. Je-li řeč o Brně, snad pro tamní šoféry svítá jistá naděje! Hovoří se totiž o plánech na vybudování moderního polygonu ve známém areálu brněnského motodromu.

Zkušení závodní jezdci

Populární Masarykův okruh v Brně se pro pořádání kurzu bezpečné jízdy hodí přímo ideálně. Poskytuje totiž kompletní zázemí i tratě, ale disponuje také školícími místnostmi. Navíc by bylo skvělé využít praktických dovedností, odborných znalostí i perfektního řidičského umění zkušených závodních jezdců z brněnského motodromu. Roli instruktorů by jistě zvládli na jedničku.

Zatím se ve zdejším areálu každoročně vyučuje jízda na motocyklu, a nezbývá než věřit, že kurzy bezpečné jízdy pro řidiče osobních aut budou v těchto místech také fungovat. Řidiči ze samotného Brna i celého Jihomoravského kraje by takovou možnost zcela určitě přivítali.

Jiné lokality

Teprve v budoucnosti se ukáže, zda bude možné absolvovat kurz bezpečné jízdy v areálu populárního Masarykova okruhu. Zatím je možné využívat už existujících (nejbližších) výcvikových center, například v Jihlavě na Vysočině nebo v Ostravě na severu Moravy.