Posts Tagged ‘Příbram’

Kurz jízdy Příbram

Saturday, November 12th, 2011

Kurz bezpečné jízdy Příbram

Škola smyku Příbram se provozuje na polygonu od roku 2002. Od té doby prošly školou smyku Příbram stovky řidičů. Zájemců stále přibývá, a proto jsou kurzy rozčleněny na kurzy pro firmy, jako školení pro řidiče či pro veřejnost – pro jednotlivce.

Naučíte se auto v krizových situacích za ztížených klimatických podmínek, rychle a efektivně tyto situace řešit, ale i předvídat, co by se mohlo stát. Téměř 40 %nehod vzniká podle statistik při náledí, na mokré silnici, při sněhu nebo na blátě.

Co se v kurzu naučíte

V kurzu bezpečné jízdy Vás naučí ovládat jak osobní automobil do 3,5 tuny, tak i motocykl, nákladní automobil, autobus či vozy záchranných složek. Kurz bezpečné jízdy Příbram se koná na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami (cca 50 km od Prahy po komunikaci R4).

Škola smyku Příbram probíhá ve dvou částech.

Nejprve na vás čeká teoretická část, která se koná v učebně hotelu „ Milín“. Zopakujete si, jak se správně na jízdu připravit, jak vypadá bezpečná jízda či jak předcházet aktivně i pasivně nebezpečí na komunikacích. Společně si opravíte chybné návyky za volantem.  Seznámíte se s běžnými a nejčastějšími nebezpečími, která Vás mohou při jízdě překvapit, zda a jak jim předcházet a naučíte se je předvídat.

Společně s ostatními kolegy- řidiči proberete fyziku a techniku jízdy, fyzikální zákonitosti. Jak správně brzdit a jaké jsou brzdné vzdálenosti. Podle typu auta – s různými pohony kol – se liší jízda, ale liší se i reakce automobilu v nepříznivých situacích a při rozdílných rychlostech.

Po teorii a přestávce na občerstvení na Vás již čeká automobil a kluzné plochy.

areálu kurzu bezpečné jízdy Příbram jsou k dispozici pětaosmdesátimetrové fólie s několika zatáčkami. Následuje 45 metrů dlouhá fóliová zatáčka a slalom mezi kužely. Na fólie neustále stříkají vodu rozprašovače, která simuluje uježděný sníh. Můžete si vyzkoušet i brzdění na tzv. Rocbindě – což je speciální povrch zvyšující brzdný účinek používaný např. před přechody pro chodce.

Zajímavá a adrenalinem okořeněná je jízda „ 50 na 50“ – tzn. brzdit jedním kolem na kluzné fólii a jedním na suché silnici a udržet přitom automobil v rovině.

Kurz bezpečné jízdy absolvujete ve svém vlastním automobilu, abyste se ho naučili ovládat v krizových situacích a znali jeho reakce. Školený profesionální instruktor Vám ukáže přenášení váhy, brzdění na sněhu, přetáčivý, nedotáčivý smyk i vyhýbací manévr. Po celou dobu jízdy s ním budete ve spojení pomocí vysílačky. Kurzy se konají celoročně, o víkendech, podle kapacit a obsazenosti polygonu. Po absolvování kurzu bezpečné jízdy Příbram si určitě budete jistější při řízení v běžném provozu.

Darovat certifikát na kurz bezpečné jízdy Příbram jako dárek může být dobrý způsob, jak ukázat obdarované osobě, ať už je to muž či žena, že Vám na ní záleží. Na jejím zdraví, bezpečí a životě.