Posts Tagged ‘v Brně’

Kurz BRNO

Saturday, November 12th, 2011

Kurz bezpečné jízdy Brno

Váháte nad dárkem pro své blízké? Sháníte pro ně něco originálního, ale zároveň užitečného? Pokud řídí automobil, můžete jim objednat kurz bezpečné jízdy. Stejným kurzem však můžete projít i vy sami. Každý člen vaší rodiny, který denně usedá za volant, takový zážitek, plný vzrušení a adrenalinu, určitě přivítá, a současně velmi ocení.

Plánovaná stavba areálu

Pokud vyjmenujeme všechny lokality v České republice, v nichž je možné absolvovat kurz bezpečné jízdy, Brno či Praha mezi nimi nejsou. Přitom je mezi řidiči jak z hlavního města, tak i z jihomoravské metropole o kurzy bezpečné jízdy velký zájem.

Sice po nich existuje značná poptávka, ale zatím kontakty na jejich provozovatele v Brně či Praze na internetu najít nelze. Je-li řeč o Brně, snad pro tamní šoféry svítá jistá naděje! Hovoří se totiž o plánech na vybudování moderního polygonu ve známém areálu brněnského motodromu.

Zkušení závodní jezdci

Populární Masarykův okruh v Brně se pro pořádání kurzu bezpečné jízdy hodí přímo ideálně. Poskytuje totiž kompletní zázemí i tratě, ale disponuje také školícími místnostmi. Navíc by bylo skvělé využít praktických dovedností, odborných znalostí i perfektního řidičského umění zkušených závodních jezdců z brněnského motodromu. Roli instruktorů by jistě zvládli na jedničku.

Zatím se ve zdejším areálu každoročně vyučuje jízda na motocyklu, a nezbývá než věřit, že kurzy bezpečné jízdy pro řidiče osobních aut budou v těchto místech také fungovat. Řidiči ze samotného Brna i celého Jihomoravského kraje by takovou možnost zcela určitě přivítali.

Jiné lokality

Teprve v budoucnosti se ukáže, zda bude možné absolvovat kurz bezpečné jízdy v areálu populárního Masarykova okruhu. Zatím je možné využívat už existujících (nejbližších) výcvikových center, například v Jihlavě na Vysočině nebo v Ostravě na severu Moravy.